Elevens val – Friluftsliv

Collage 2016-05-12 13_54_45

 

Bjuder på några bilder från elevens val – friluftsliv, där vi eldade och hade en vattenstaffett. Eleverna fick även lite fritt, då några tog med sig luppar ut i skogen och tittade närmare på smådjur, växter och sina egna fingrar. Eleverna var fantastiskt duktiga och imponerade stort på mig! De fick snabbt upp eld, de samarbeta mycket bra och de äldre eleverna hjälpte de yngre eleverna och tog ett mycket stort ansvar! Stor GULDSTJÄRNA till alla fantastiska barn som jag fick äran att träffa idag på friluftsliv!

2 reaktion på “Elevens val – Friluftsliv

    • Ja, visst är det underbart med fantastiska barn! Mitt arbete blir så mycket roligare då! 😉 Tack så mycket! 🙂

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *