Vad har hänt i veckan.

Hej!

Från och med nu ska vi 3:or sköta Bloggandet. I tisdags så lärde  Madde oss en ny lek som heter Blixten på idrotten, den gick ut att man ska ha en som är Blixten och en som är Phil, Phil ska rädda dom som har blivit tagna, Blixten ska stå på en matta, man blir tagen av motståndarna kastar en boll på sig,om man blir tagen så måste man sätta sig ner men man är fortfarande med. Fram över ska vi ha dans på idrotten.

På textilslöjden blev de flesta klara med sina reflexer. I träslöjden blev de flesta färdiga med sina namn skyltar.

Idag har vi gjort egna analoga  klockor, nästa vecka ska vi göra digitala klockor och jobba med dem.

Glöm inte gympakläderna.

Trevlig helg önskar vi i trean.

Skriven av Elliot och Sebastian.

 

En reaktion på “Vad har hänt i veckan.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *