Vecka 21 1-2

Hej alla föräldrar och barn!

Denna vecka har vi haft elevens val  till exempel kunde man välja schack, fotboll, friluftsliv, baka, musikal och slöjd. det var roligt. På boklust hade vi en läskig bok med vampyrer. På svenska gjorde 2:orna faktatext om björnen. Vi har jobbat om mat på engelska. På idrotten gjorde vi basketstafett och pjätt med matta och boll. På matten har vi arbetat med plus och minus.

Rasterna har varit superbra vi har haft snapphanarna som rastaktivitet. Man har också kunnat spela schack idag med schack klubben.

Utflykterna var superduperbra.

med vänlig hälsning Elias och Ebba.

DSC_1158

 

En reaktion på “Vecka 21 1-2

  1. Härligt med ännu en kanonbra vecka. Elevensval har varit så uppskattat. Kul att rastaktiviteterna är igång.
    Kämpa på två veckor till sen är det sommarlov! ?

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *